Pasaulē izplatītā muzicēšana 432 hercu frekvencē pirmo reizi skanēs Popes kalnā. To dēvē par brīnumu toni, par kura dziedinošo spēku cilvēce zina vismaz kopš antīkās Grieķijas laikiem, taču tādu vai citādu iemeslu dēļ ir ierasts mūziku atskaņot prātam atpazīstamākajā 440 hercu frekvencē.
“Mūzika, kuru klausītāji dzirdēs koncertā, ir dabas skaņojumā – 432 hercu frekvencē – kas atbilst dabā dzirdamo skaņu augstumam: putnu dziesmām, vēja šalkām, ūdens čaloņai. Tieši tāpēc pēc šādas mūzikas klausīšanās cilvēks jūtas atpūties, viņā ir prieka un mīlestības sajūta,” tā mūziķis Ēriks Upenieks, kura ģitāras skaņas dzirdēsim Popē otrajā adventē.
Ierasti klausītāji viņu var dzirdēt gan solo, gan džeza un populārās mūzikas koncertos kopā ar Aivaru Hermani, Igo, Jānis Stībeli, Gintu Krievkalni un citiem. Taču Popes muižas svētku zālē Ērika ģitāras skaņas satiksies ar rakstnieces Lauras Vinogradovas vārdiem. “Pasaule ap mums un mūsos smaržo. Maza bērna mati, kanēļa standziņa un cepti āboli… Šis koncerts – meditācija būs vienam par otru un otram par vienu. Par mums!” tā Laura, kura pērn Ziemassvētkos svinēja sava Popei veltītā stāstu krājuma “Lāču kalns” atvēršanas svētkus.
Pasākuma rīkotāji aicina apmeklētājus ierasties vilnas zeķēs un ērtā apģērbā.
Šis ir viens notikumiem, kurš pieskaitāms Popes muižas – tagad Popes pamatskolas – Saullēkta durvju vēršānas procesam. Ar līdz šim gūtajiem līdzekļiem veiks arhitektoniski māksliniecisko izpēti un izgatavos atjaunojamās austrumu ieejas skici. Vēl nepieciešams finansējums durvīm un skaistajai verandai, kurā reiz skolasbērniem būs zaļā klase, bet mūspuses cilvēkiem – laulību un citu svinību vieta. Zināms, ka durvis tika aizmūrētas pagājušā gadsimta 50-60. gados siltuma ekonomijas nolūkā. Ieejas biļetes iegādājamas Biļešu paradīzes kasēs: