Edīte Padāne: Skatījos, kā lido taurenis!

"Austrasbērnu radošajā nedēļā kādā vakarā garajā gaitenī kāds naktstauriņš lidinājās starp gaismu un gaisu, un tapa šis:

 

Nereaģē uz gaismu
Dodies uz gaisu,
Jo tur kur ir gaiss,
Tur vienmēr būs arī Gaisma"

Austrasbērni: Tā viegli, gaiši un vienkārši

Austrasbērnu radošajā nedēļā pedagogu Lauras un Dzintara Vītolu vadībā kopīgi radītās dziesma "Tā viegli, gaiši un vienkārši" pirmatskaņojumu piedzīvoja 2019. gada VĀRTU dziesminieku lielkoncertā "Kalna stāsts". Dziesma ir daļa no topošā albuma "21. gadsimta SPĒKA DZIESMAS".

Inese Muižniece: Šodien Austrai būtu 90

Tālāk dzīvojošie Austrasbērni viņai piezvanītu, sveiktu dzimšanas dienā, bet viņa tiem atvaicātu pretī: “Kā iet, kas jauns? Kad atbrauksi uz Liepāju? Mums koncerts. Atbrauc..” 

Imants Ziedonis: Arī puķes ziedēšana jums nepieder

Ugunskurs nedeg, lai rādītu gaismu. Ugunskurs pašsadeg, pašmērķīgi sadeg. Un tomēr rāda gaismu. Tas ir ugunskura un gaismas izslāpušo kontrapunkts.

Maija Kalniņa: Mums jāiet to ceļu, kuru neviens nav gājis!

Vai arī durvis var atvērt ar grāmatu? To uzzināsim, kad piedzims un savus lasītājus satiks Laura V...inogradova Popei veltītais stāstu krājums. Ikviens grāmatas pircējs kļūs par Saullēkta durvju vērēju - Popes muižas (tagad - pamatskolas) austrumu ieejas atjaunotāju!

Jana Egle: Tie nav buramvārdi; tā ir īstenība, kura jau notikusi

Pope. Vieta, kuras vārds pēdējos divos gados ieguvis jaunu skanējumu. Tas vairs neskan tikai kā četras skaņas, kā P-o-p-e, tas skan...

Ilze Meiere: Priecīgus Saulgriežus!

"Dac a Maijs sēdēj Liepaja dārza. Vasara Pope atkal būs VĀRT. Tā es lasīj'," - vēl nenojauzdama, ka sarunājas ar sejasgrāmatas attiecīgā ieraksta autori, man kādudien Popes skolā stāstīja viena no tiem vairākiem desmitiem ļaužu, kuriem pēdējā mēneša laikā esmu ar prieku padevusi laburītu.

Maija Kalniņa: Es - atrodos!

- Kur Tu pazūdi, Maija, vasaras vidū? Kur Tu dodies, piekrāvusi auto ar ģitārām, guļammaisiem? Kur Tu aizbrauc, izgriežot auto no Peldu ielas, kur ved Tavs ceļš? 
- Un pēc tam. No kurienes Tu atgriezies tik nenoslēpjami laimīga? Kur Tu dodies?

Inese Muižniece: šis ir tas laiks

...ne velti sakām – zemei jādod atpūsties, pirms atkal sēt un audzēt. Šis ir tas laiks. Mēs gatavojam un mīlam to augsni, kurā stādīt nākamos, jau trešos VĀRTUS. Nekas nav palicis vairs topus, viss savācies un beidzot kopus.