Atpakaļ

Andris Davidons: Lidojuma izjūta man ir ļoti nepieciešama, 11.11.2019

Vārti

Austrasbērni – mūsdienu hipiji?

Es, tāpat kā lielākā daļa VĀRTU dalībnieku, esmu diezgan liels brīvdomātājs, un man ir tuvas hipiju filosofijas izpausmes – pozitīva attieksme pret garīgām lietām, vēlēšanās norobežoties no patērētāju kulta, pacifisms, iespējami tuvs kontakts ar dabu.

Austrasbērni ir brīvdomātāji, kam nepieciešama vienošanās mūzikā. Ar to nedomāju popkultūru, runa ir par sirds mūziku, kas nav radīta kā biznesa produkts. Imants Kalniņš, manuprāt, ir visu Latvijas hipiju hipijs, un viņa radītā mūzika ļoti spēcīgi pievelk līdzīgi domājošos. Turklāt, viņš savām dziesmām izvēlas dzeju, kurā ir būtisks vēstījums. Arī tautasdziesmas nav radītas peļņas nolūkos, tajās rodama visaptveroša dzīves gudrība. Ja raugās no šāda skatu punkta, tad varu piekrist, ka Austrasbērni gana labi atbilst mūsdienu hipiju statusam.

Man dziesminieku pasākumi ir barība dvēselei – meditācija mūzikā. Ir dziesmas, kas aiznes pilnīgākā dimensijā; milzīgu prieku dod satikšanās ar sev līdzīgiem. Lidojuma izjūta man ir ļoti nepieciešama, to izbaudot, rodas vēlēšanās dalīties ar citiem – tādēļ esmu Austrasbērns un dziesminieku kustības daļa.

Attēlā: Andris Davidons - otrais no kreisās.

Jautāja: Ilze Meiere, foto: Kristīne Locika