Atpakaļ

VĀRTU stāsts aizceļo uz Siguldu, 30.10.2020

Vārti

Festivāls VĀRTI saņēma ielūgumu uz biedrības "Culture Lab" rīkoto semināru "Līdzdalības māksla", kurš 30. oktobrī notika Siguldas novada kultūras centrā “Siguldas devons”.  

Līdzdalības mākslā vai kopienas mākslā (tulkojumā no angļu valodas participative arts vai community arts) auditorija tiek tieši iesaistīta radošajā procesā un mākslas darba satura veidošanā, ļaujot kļūt par līdzautoru. Kopienas mākslas aktivitātes ir balstītas profesionālo mākslinieku dialogā ar vietējo sabiedrību, iesaistot auditorijas, kas citkārt varētu nepiedalīties mākslas aktivitātēs. Mērķis šādām aktivitātēm ir ne tikai māksliniecisks, bet arī sociāls, veicinot kopienas saliedēšanu un sociālo aktīvismu. 

Seminārā ar saviem vēstījumiem piedalījās biedrības "Culture Lab" pārstāve Ilona Asare, režisore Krista Burāne, Latvijas Laikmetīgās mākslas centra programmas vadītāja Līga Lindenbauma, kopienas teātra izrāžu veidotāja Sandija Santa, fonda “Initium” vadītāja Ieva Niedre un viena no festivāla VĀRTI rīkotājām Ilze Meiere. Diskusiju vadīja Jolanta Borīte.

"Visi šie procesi ir ļoti raksturīgi laikmetam, kurš caur mums aust - Ūdensvīra laikmetam, taču - ka to, ko darām, var saukt arī par līdzdalības mākslu, es uzzinu tikai tagad. Līdz šim man šķita, ka mēs vienkārši - dzīvojam," atzina I. Meiere. 

Semināra ieraksts skatāms šeit.

Pateicamies rīkotājiem un jo īpaši Ievai Hmieļevskai par ielūgumu!