Atpakaļ

Ilze Meiere: Pope sauc!, 15.06.2016

Vēstules

Tā jau tas notiek. Ik pa laikam kāds mūs sauc. Un tad naktīs nenāk miegs, - neatkarīgi no mēness bumbas stāvokļa un zvaigžņu rakstiem debesīs.

"Labrīt, Maija! Šonakt bija negulīgs agrais rīts. Lūk, kas atnāca. // Mēs ar Daci abas - un vēl citi vietējie ļauži - darbojamies ap Ventspils novada augstāko vietu - Popi un Popes pilskalnu. Padomju laikā bija turīgs kolhozs, laba vietējā pamatskola, kas ierīkota muižas ēkā, bija burvīga estrāde - ieplakā un ar lielisku akustiku... šajos gados viss aizaudzis, bet lēnām možas kalns. Izskatās, ka tagad ir laiks, jo sāk viss raisīties, plūsma veidojas. TĀTAD. Mans jautājums un piedāvājums ir sekojošs - uzradīt šī gada augusta izskaņā dziesminieku tikšanos Popē. Ja idejiski Tev patīk, tad aicinām ciemos. Uz Popi."

Septiņpadsmit rindiņas teksta un Maijas atbilde: "Opā! Wow! Tu pat (ne)nojaut, ko tikko izdarīji. Es Tev piezvanīšu ap 12. Labi?"

Pieredze liecina, ka cilvēkus interesē aizkadri - īstā dzīve. Nevis oficiāla ielūguma kartīte: "Ielūdzam Tevi un dzimšanas dienas svinībām, būs viena torte un 17 svecītes!"

Nu, tad, lūk! Stāsts aizsākās 2015. gada 17. jūnijā - Kristīnei Austerei, kas saujiņu sava mūža gadus bija pavadījusi Ventspilī, svinot Liepāju uz Liepājas jumta ar Liepājas torņiem un Liepājas kastaņziediem fonā, - liepājniecei Maijai Kalniņai un pašai Kristīnei dziedot: "..dziesmu no šalkām mēs paņemsim, ai-jai-jā, ai-jai-jā paņemsim, - saulei un mīlai to dāvāsim.. skaistākie sapņi mums ciemos nāks...".

Interesanta ir šī laikmeta iezīme - visu filmēt, fotogrāfēt... un ievietot Facebook. Tāda kā pāreja no laika, kad pastkarte ceļoja līdz adresātam veselu nedēļu, uz telepātisku saziņu - informācijas apmaiņu gaismas ātrumā. Lai nu kā, bet Maija nonāca manā FB ziņu lentā...

Atgriezīsimies pie Popes. 2016. gada 2. marta vakars Popes mežā pie Rindas upes nolaidās pāri siltu kartupeļu bļodai un ceptām butēm. Jo, - ko tad četrām latviešu... meitām* vairāk vajag?! Mazliet saules, bezgalīgu zvaigžņu jumu un laimi, kas dzimst no tīra vēja.

Pope sauc! Ielūdzam Tevi uz VĀRTU dzimšanas dienas svinībām 2016. gada 18.-19. augustā, būs 17 tortes un viena svecīte!

Ilze Meiere

Pope sauc! Marts 2016