SOS: Tava palīdzība ir ļoti nepieciešama

Arī attelā redzamo Popes ainavu investori vēlas "apstādīt" ar vēja ģeneratoriem 240 metru augstumā. Sakumā ar 4, bet paralēli tiek kārtota iespēja mežu zemēs pievienot vēl 60+ vienības.

VĀRTI un 3 mūzikas albumi

Šogad piedzimšanu piedzīvojuši trīs mūzikas albumi: "Spēļu vilciņš", "Ainava ar vientuļu koku" un Austras Pumpures izpildīta Imanta Kalniņa IV koncertprogramma. Katrs no tiem - mazliet arī VĀRTU zvaigznes gaismas sasildīts. 

Debesis ir tuvu. Priecīgus Ziemassvētkus!

Debesis ir tuvu.

Kalns ir augsts.

Pēdas paliek pie zemes

Caur saknem un koku zariem

Sirds ar debesīm sarunājas.

VĀRTU stāsts aizceļo uz Siguldu

Festivāls VĀRTI saņēma ielūgumu uz biedrības "Culture Lab" rīkoto semināru "Līdzdalības māksla", kurš 30. oktobrī notika Siguldas novada kultūras centrā “Siguldas devons”.  

Festivālu VĀRTI un AKTI NAKTĪ rīkotāji piedalās foto restaurācijā

2. oktobrī Popē notika jau otrās Ventspils novada fotoapvienības "Kursa" rīkotās vēsturiskās fotovīzijas.

Olafs Gūtmanis: Saule aizies un atpakaļ nāks

Ceļā uz katriem nākamajiem VĀRTIEM lūdzam dzejnieka Olafa Gūtmaņa padomu. Parasti tas notiek tā - sajūtot īsto mirkli, viena no festivāla rīkotājām Maija Kalniņa (viņai ar Olafu saikne visciešākā) atver "nejaušu" lapu dzejas grāmatā. 

Preses relīze: Piektie VĀRTI atvērti, mūzika turpina skanēt

Ar veselām trim rekonstrukcijām 25. jūlijā Popes estrādē krāšņi atvērtie piektie VĀRTI turpina notikt. Mūziķi satiekas ar klausītājiem citviet – jau šo piektdien gaidāms grupas “Turaidas Roze” koncerts Rojas brīvdabas estrādē, bet latviešu dziesminieki šajā nedēļas nogalē tiksies festivālā “Dziesminieku dienas Sēlijā” Secē, Daudzevā, Staburagā, Sunākstē un Jaunjelgavā. Rudenī rokoratorija “Kā jūra, kā zeme, kā debess” kopā ar Jura Kulakova rokoperu “Čigāns sapnī” skanēs Latvijas koncertzālēs grupas “Pērkons” Mārim Čaklajam veltītajā koncertuzvedumā “Cilvēk, tu esi!”. Savukārt 25. septembrī Liepājā, Kultūras namā “Wiktorija” notiks Maijas Kalniņas albuma “Spēļu vilciņš” atklāšanas svētku koncerts. Arī Popes ļaudis turpina rosīties, lai piepildītu sapni par arhitektes Zaigas Gailes dāvinātās muižas vēsturiskās verandas projekta īstenošanu dzīvē.

Ilze Meiere: Piezīmju grāmatiņa VĀRTI. Piektie

“Liepāja – Pope. Viena sirdspuksta attālumā. Pasēdiet blakus. Un dzirdiet, kā skan. Brīvība būt tam, kas tu esi,” tie ir liepājnieces Maijas Kalniņas vārdi, kuri iegravēti Popes brīvdabas estrādē mājvietu radušā “Pūt, vējiņi!” soliņa plāksnītē.

PALDIES!

Mūsu ir daudz, ļoti daudz - pēc četriem VĀRTU gadiem mirkli pirms piektajiem - to ir tik patīkami teikt. Visus draugus - mūziķus, māksliniekus, dziesminieku cilts pārstāvjus, mecenātus, brīvprātīgos palīgus, sadarbības partnerus, plašsaziņas līdzekļus, fotogrāfus, klausītājus un katru, kurš novēl mums ceļavēju - ij nesaskaitīsim. PALDIES katram no jums! Milzīgs PALDIES!