Praktiskā informācija VĀRTU viesiem

Mīļie VĀRTU viesi!
 
Īsa praktiskā informācija jūsu labsajūtai:
* Auto lūdzam novietot stāvlaukumā iepretim Popes brīvdabas estrādei.
* Ērtākai sēdēšanai līdzi paņemiet sedziņas, ķisenus un/vai savus saliekamos krēslus.
* Biļetes turpinoši iespējams iegādaties aula.lv, taču tās būs pieejamas arī klātienē - pie ieejas notikuma vietā.
* Darbosies bufete.
* Mākslinieki novērtēs ne vien jūsu aplausus, bet arī ziedus.
 
Nakšņošana Popes pļavās - jūsu līdzpaņemtās teltīs - nav organizēta, bet ir atvērta.
 
Ieeja estrādē no plkst. 20.00
 
Esat sirsnīgi gaidīti!

Notikusi festivāla VĀRTI preses konference Rīgā

Vakar, 15. jūlijā, uz savu pirmo preses konferenci galvaspilsētā aicināja festivāls VĀRTI, kurš šovasar 25. jūlijā gleznainajā Ventspils novada Popes brīvdabas estrādē notiks piekto reizi. Arhitekte Zaiga Gaile, komponisti Juris Kulakovs un Juris Sējāns, dziedātāja Olga Rajecka piepildīja Latvijas 1. Rokkafejnīcas zāli ar smiekliem un aizraujošiem stāstiem, iezīmējot festivāla VĀRTI šī gada saturu.

Festivāls VĀRTI aicina uz preses konferenci Rīgā

Trešdien, 15. jūlijā, plkst. 15.00 uz preses konferenci Latvijas 1. Rokkafejnīcas Rokoko zālē – Rīgā, Mārstaļu ielā 2/4 – aicina festivāls VĀRTI, kas notiks Ventspils novada Popes brīvdabas estrādē š.g. 25. jūlijā. Žurnālistiem būs iespēja tikties ar 1984.gadā sarakstītās rokoratorijas “Kā zeme, jā jūra, kā debess” autoriem Juri Kulakovu un Juri Sējānu, dziedātāju Olgu Rajecku un Popes muižas vēsturiskās verandas atjaunošanas projekta autori – arhitekti Zaigu Gaili.

Popes pamatskola: Verandai būt!

Mūsu vīzijās redzam, ka jauno verandu varētu izmantot kā daudzfunkcionālu telpu visi novada ļaudis. Ļausim izgaismoties vēstures, izglītības un kultūras jaunajai vietai! Verandai būt!

VĀRTI piedalās Latvijas Pasākumu foruma rīkotajā diskusijā

"VĀRTI vērsies un par to vislielākais prieks!" diskusijā atzina viena no festivāla rīkotājām Maija Kalniņa "Brīvdomības ideja nemitīgi ir iemiesota festivālā VĀRTI. Nevis izmantojam to mākslīgi kā trendu, bet tā notiek pati par sevi. (...) Augstpapēžu kurpes paliek kaut kur grāvmalē, uz šosejas. Tituli un viss pārejais Popes smilgās nobirst. To cilvēki ļoti izbauda."

Piezīmju grāmatiņa VĀRTI. Saullēkta veranda

“Filip, atver vīnu,” saka Zaiga, kad redz, ka mūs ar Daci un abus puišus ar videokamerām – Mārtiņu Brūnu un Vitāliju Vinogradovu  – Berga Bazāra oranžās koka ēkas birojā pārņēmis mulsums. Arhitekte paraksta gatavo Saullēkta verandas projektu. Tas ir Zaigas Gailes arhitektu biroja dāvinājums Popes muižai.

Popes brīvdabas estrādē koncertēs Latvijas rokmūzikas ikonas. Pieejamas 800 biļetes

Sestdienas, 25. jūlija, vakarā Ventspils novada Popes brīvdabas estrādē ar Imanta Kalniņa, Jura Kulakova un Jura Sējāna atjaunotās 1984. gada rokoratorijas “Kā jūra, kā zeme, kā debess” pirmatskaņojumu grupas “Pērkons” izpildījumā un grupas “Turaidas roze” koncertu vērsies piektie VĀRTI.

Festivāls nenotiks, mēs turpinām notikt

Festivāls nenotiks. Bet mēs notiksim. Un procesi notiks. Tie, kuri - katram no mums: rīkotājiem, dalībniekiem un apmeklētājiem dod unikālu iespēju vērt vārtus sevī pašā.

Festivālā VĀRTI šovasar atdzimšanu piedzīvos Imanta Kalniņa, Jura Kulakova un Jura Sējāna rokoratorija KĀ JŪRA, KĀ ZEME, KĀ DEBESS

Šovasar 24.- 26.jūlijā jau piekto reizi Popes dabas koncertzālēs skanēs plaša mūzikas gamma un sajūtu spektrs, apstiprinot festivāla “Vārti” rīkotāju kodu – ka šis notikums ir, lai vienotu, nevis šķirtu mūzikas, mākslas žanrus un citus cilvēka sadomātus iedalījumus.