Olafs Gūtmanis: Saule aizies un atpakaļ nāks

Ceļā uz katriem nākamajiem VĀRTIEM lūdzam dzejnieka Olafa Gūtmaņa padomu. Parasti tas notiek tā - sajūtot īsto mirkli, viena no festivāla rīkotājām Maija Kalniņa (viņai ar Olafu saikne visciešākā) atver "nejaušu" lapu dzejas grāmatā. 

Preses relīze: Piektie VĀRTI atvērti, mūzika turpina skanēt

Ar veselām trim rekonstrukcijām 25. jūlijā Popes estrādē krāšņi atvērtie piektie VĀRTI turpina notikt. Mūziķi satiekas ar klausītājiem citviet – jau šo piektdien gaidāms grupas “Turaidas Roze” koncerts Rojas brīvdabas estrādē, bet latviešu dziesminieki šajā nedēļas nogalē tiksies festivālā “Dziesminieku dienas Sēlijā” Secē, Daudzevā, Staburagā, Sunākstē un Jaunjelgavā. Rudenī rokoratorija “Kā jūra, kā zeme, kā debess” kopā ar Jura Kulakova rokoperu “Čigāns sapnī” skanēs Latvijas koncertzālēs grupas “Pērkons” Mārim Čaklajam veltītajā koncertuzvedumā “Cilvēk, tu esi!”. Savukārt 25. septembrī Liepājā, Kultūras namā “Wiktorija” notiks Maijas Kalniņas albuma “Spēļu vilciņš” atklāšanas svētku koncerts. Arī Popes ļaudis turpina rosīties, lai piepildītu sapni par arhitektes Zaigas Gailes dāvinātās muižas vēsturiskās verandas projekta īstenošanu dzīvē.

Ilze Meiere: Piezīmju grāmatiņa VĀRTI. Piektie

“Liepāja – Pope. Viena sirdspuksta attālumā. Pasēdiet blakus. Un dzirdiet, kā skan. Brīvība būt tam, kas tu esi,” tie ir liepājnieces Maijas Kalniņas vārdi, kuri iegravēti Popes brīvdabas estrādē mājvietu radušā “Pūt, vējiņi!” soliņa plāksnītē.

PALDIES!

Mūsu ir daudz, ļoti daudz - pēc četriem VĀRTU gadiem mirkli pirms piektajiem - to ir tik patīkami teikt. Visus draugus - mūziķus, māksliniekus, dziesminieku cilts pārstāvjus, mecenātus, brīvprātīgos palīgus, sadarbības partnerus, plašsaziņas līdzekļus, fotogrāfus, klausītājus un katru, kurš novēl mums ceļavēju - ij nesaskaitīsim. PALDIES katram no jums! Milzīgs PALDIES!

Praktiskā informācija VĀRTU viesiem

Mīļie VĀRTU viesi!
 
Īsa praktiskā informācija jūsu labsajūtai:
* Auto lūdzam novietot stāvlaukumā iepretim Popes brīvdabas estrādei.
* Ērtākai sēdēšanai līdzi paņemiet sedziņas, ķisenus un/vai savus saliekamos krēslus.
* Biļetes turpinoši iespējams iegādaties aula.lv, taču tās būs pieejamas arī klātienē - pie ieejas notikuma vietā.
* Darbosies bufete.
* Mākslinieki novērtēs ne vien jūsu aplausus, bet arī ziedus.
 
Nakšņošana Popes pļavās - jūsu līdzpaņemtās teltīs - nav organizēta, bet ir atvērta.
 
Ieeja estrādē no plkst. 20.00
 
Esat sirsnīgi gaidīti!

Notikusi festivāla VĀRTI preses konference Rīgā

Vakar, 15. jūlijā, uz savu pirmo preses konferenci galvaspilsētā aicināja festivāls VĀRTI, kurš šovasar 25. jūlijā gleznainajā Ventspils novada Popes brīvdabas estrādē notiks piekto reizi. Arhitekte Zaiga Gaile, komponisti Juris Kulakovs un Juris Sējāns, dziedātāja Olga Rajecka piepildīja Latvijas 1. Rokkafejnīcas zāli ar smiekliem un aizraujošiem stāstiem, iezīmējot festivāla VĀRTI šī gada saturu.

Festivāls VĀRTI aicina uz preses konferenci Rīgā

Trešdien, 15. jūlijā, plkst. 15.00 uz preses konferenci Latvijas 1. Rokkafejnīcas Rokoko zālē – Rīgā, Mārstaļu ielā 2/4 – aicina festivāls VĀRTI, kas notiks Ventspils novada Popes brīvdabas estrādē š.g. 25. jūlijā. Žurnālistiem būs iespēja tikties ar 1984.gadā sarakstītās rokoratorijas “Kā zeme, jā jūra, kā debess” autoriem Juri Kulakovu un Juri Sējānu, dziedātāju Olgu Rajecku un Popes muižas vēsturiskās verandas atjaunošanas projekta autori – arhitekti Zaigu Gaili.

Popes pamatskola: Verandai būt!

Mūsu vīzijās redzam, ka jauno verandu varētu izmantot kā daudzfunkcionālu telpu visi novada ļaudis. Ļausim izgaismoties vēstures, izglītības un kultūras jaunajai vietai! Verandai būt!

VĀRTI piedalās Latvijas Pasākumu foruma rīkotajā diskusijā

"VĀRTI vērsies un par to vislielākais prieks!" diskusijā atzina viena no festivāla rīkotājām Maija Kalniņa "Brīvdomības ideja nemitīgi ir iemiesota festivālā VĀRTI. Nevis izmantojam to mākslīgi kā trendu, bet tā notiek pati par sevi. (...) Augstpapēžu kurpes paliek kaut kur grāvmalē, uz šosejas. Tituli un viss pārejais Popes smilgās nobirst. To cilvēki ļoti izbauda."