Festivāls VĀRTI aicina uz preses konferenci Rīgā

Trešdien, 15. jūlijā, plkst. 15.00 uz preses konferenci Latvijas 1. Rokkafejnīcas Rokoko zālē – Rīgā, Mārstaļu ielā 2/4 – aicina festivāls VĀRTI, kas notiks Ventspils novada Popes brīvdabas estrādē š.g. 25. jūlijā. Žurnālistiem būs iespēja tikties ar 1984.gadā sarakstītās rokoratorijas “Kā zeme, jā jūra, kā debess” autoriem Juri Kulakovu un Juri Sējānu, dziedātāju Olgu Rajecku un Popes muižas vēsturiskās verandas atjaunošanas projekta autori – arhitekti Zaigu Gaili.

Popes pamatskola: Verandai būt!

Mūsu vīzijās redzam, ka jauno verandu varētu izmantot kā daudzfunkcionālu telpu visi novada ļaudis. Ļausim izgaismoties vēstures, izglītības un kultūras jaunajai vietai! Verandai būt!

VĀRTI piedalās Latvijas Pasākumu foruma rīkotajā diskusijā

"VĀRTI vērsies un par to vislielākais prieks!" diskusijā atzina viena no festivāla rīkotājām Maija Kalniņa "Brīvdomības ideja nemitīgi ir iemiesota festivālā VĀRTI. Nevis izmantojam to mākslīgi kā trendu, bet tā notiek pati par sevi. (...) Augstpapēžu kurpes paliek kaut kur grāvmalē, uz šosejas. Tituli un viss pārejais Popes smilgās nobirst. To cilvēki ļoti izbauda."

Piezīmju grāmatiņa VĀRTI. Saullēkta veranda

“Filip, atver vīnu,” saka Zaiga, kad redz, ka mūs ar Daci un abus puišus ar videokamerām – Mārtiņu Brūnu un Vitāliju Vinogradovu  – Berga Bazāra oranžās koka ēkas birojā pārņēmis mulsums. Arhitekte paraksta gatavo Saullēkta verandas projektu. Tas ir Zaigas Gailes arhitektu biroja dāvinājums Popes muižai.

Popes brīvdabas estrādē koncertēs Latvijas rokmūzikas ikonas. Pieejamas 800 biļetes

Sestdienas, 25. jūlija, vakarā Ventspils novada Popes brīvdabas estrādē ar Imanta Kalniņa, Jura Kulakova un Jura Sējāna atjaunotās 1984. gada rokoratorijas “Kā jūra, kā zeme, kā debess” pirmatskaņojumu grupas “Pērkons” izpildījumā un grupas “Turaidas roze” koncertu vērsies piektie VĀRTI.

Festivāls nenotiks, mēs turpinām notikt

Festivāls nenotiks. Bet mēs notiksim. Un procesi notiks. Tie, kuri - katram no mums: rīkotājiem, dalībniekiem un apmeklētājiem dod unikālu iespēju vērt vārtus sevī pašā.

Festivālā VĀRTI šovasar atdzimšanu piedzīvos Imanta Kalniņa, Jura Kulakova un Jura Sējāna rokoratorija KĀ JŪRA, KĀ ZEME, KĀ DEBESS

Šovasar 24.- 26.jūlijā jau piekto reizi Popes dabas koncertzālēs skanēs plaša mūzikas gamma un sajūtu spektrs, apstiprinot festivāla “Vārti” rīkotāju kodu – ka šis notikums ir, lai vienotu, nevis šķirtu mūzikas, mākslas žanrus un citus cilvēka sadomātus iedalījumus.

FESTIVĀLA PROGRAMMA

Atjaunotās 1984. gada rokoratorijas “Kā jūra, kā zeme, kā debess” pirmatskaņojums – grupa “Pērkons”, “Turaidas Roze”, “Atom”, Valdis Atāls, Marko Ojala, Varis Vētra un citi Latvijas dziesminieki notikumā, kurā no 24. līdz 26. jūlijam Ventspils novada Popes dabas koncertzālēs satiksies cilvēks, vieta un laiks.

Zināmi pirmie mākslinieku vārdi, sākas biļešu tirdzniecība

Līdz 31.03.2020 festivāla trīs dienu biļetēm īpaša cena, tās iegādājamas aula.lv.