Vēstule no Maltas

Maija Kalniņa: "Es sēžu terasē, virs pilsētas jumtiem, vēroju, kā vieta mostas un man jādomā arī par Tevi, Pope. Šeit, Dienvidjūras salā Maltā, uz kuru mans ceļš šoruden atvedis, es esmu satikusi atkal kādu vietu, kura iepriekš man bija tikai kontūra kartē un daži vispārzināmi fakti par to."

VĀRTU stāsts izskan Sociālo inovāciju forumā

"Mājas un dzīvokļus, kas nonāk pārdošanā “izķer” pirmajās dienās. Kultūra nes līdzi pašapziņu un pozitīvu vietas tēlu. Pope atzīta pie vienu no Latvijas ainavu dārgumiem un nominēta sabiedrības ieteiktajai “Kilograms Kultūras” balvai kā 2018. gada kultūrvieta. Un tas viss ar maziem soļiem un lielu mīlestību paveikts,” tā viena no VĀRTU rīkotājām un biedrības "Popes muiža" dibinātājām Dace Vašuka.

 
 

Piezīmju grāmatiņa VĀRTI. Ceturtie

Pavasarī, pirms trīs gadiem, Popes kalnā satikās spīganas. Divas no Popes, divas no Liepājas. Un lēma augusta pilnmēnesī tolaik vēl aizaugušajā brīvdabas estrādē vērt VĀRTUS. Dziesminieku VĀRTUS Kurzemē. Un tā arī notika – tautā pazīstami un arī mazāk zināmi dziesminieki ceturtdienas, 2016. gada 18. augusta, vakarā atvēra sevi notikšanai, kurai arī turpmākajos gados būs vēlēts Popes kalnā pulcēt ļaudis.

Eksperimentālās mūzikas apvienība NEJAUŠI piešķir skaņu Maijas Kalniņas dzejai

Latvijas eksperimentālās mūzikas apvienība "Nejauši" laidusi klajā savu pirmo mini albumu "01.01". Albuma pamatā ir Maijas Kalniņas dzeja no grāmatas "Adrese - tepat blakus". Albumā dzirdama arī pašas dzejnieces balss, kas ierakstīta ierakstu sesijā 2018. gadā Popes muižā. Pirmo reizi šī mūzika tika atskaņota Dullo Dauku festivālā “Vārti”, Popes muižā grāmatas "Adrese - tepat blakus" atvēršanas svētkos.

Kārlis Būmeisters: Maijas dzeja ir cits gadījums

Arī latvju sētā "Pūcītes" š.g. 13. augustā izskanēja Maijas Kalniņas grāmatas "Adrese - tepat blakus" atvēršanas svētki. Namatēva Imanta Parādnieka aicināti, tajos koncertēja gan pati Maija un dziesniece Zanda Štrausa, gan Kārlis Būmeisters un viņa grupas "Matters".

Festivālā VĀRTI - pirmatskaņojums LAIKA ŠŪPOLES

LAIKA ŠŪPOLES. Festivāla VĀRTI noslēguma notikums, kura veidotājus satikām mēģinājuma laikā Grobiņas evanģēliski luteriskajā baznīcā. Sakrāli teksti latīņu valodā mūziķu apvienības “Gan Gan” izpildījumā LAIKA ŠŪPOLĒS satiksies ar dzejnieces Maijas Kalniņas epifānijām.

Ar daudzveidīgu kultūras programmu savus apmeklētājus uz Popi aicina festivāls VĀRTI

Lai arī sākotnēji bija iecerēts, ka šī gada festivāls būs tas, kurš pirmais ieskanēsies atjaunotajā estrādē – tomēr negaidīti lietainā vasara aizkavējusi estrādes labiekārtošanas darbus. Taču tieši festivāla VĀRTI atklāšanas dienā tie noslēgsies un dziesmas skanēs. Lai būtu saudzīgi pret tikko iesēto zālīti, koncerti norisināsies uz skatuvēm pļaviņās -  starp estrādi un muižu.

Antra Korāte: Popes vecais pilskalns piepilda sapņus

ANTRAS KORĀTES – Popes pilskalna zirgu saimnieces  – mūžs vijies cauri pilīm – Jaunauce, Remte, Kazdanga. Tad divdesmit gadus ilgs klusums. Un nu jau divus gadus Antrai atkal ir sava pils, savs kalns. 

Zirgu stallī KAZA KĀPA DEBESĪS

Festivāla VĀRTI otrās dienas vakarā kinoteātrī Zirgu stallis plkst 18:00 būs skatāma režisores Laimas Žurginas filma "Kaza kāpa debesīs".