Kārlis Būmeisters: Dziesminieku laiva dodas tur, kur tai pašai gribas

“Katram radio singlu apbirušam mūziķim Latvijā klusībā gribas pieķerties dziesminieku laivai..."

Aicina uz Zemassvētku koncertu brīnumu frekvencē

Ēriks Upenieks: “Mūzika, kuru klausītāji dzirdēs koncertā, ir dabas skaņojumā – 432 hercu frekvencē  – kas atbilst dabā dzirdamo skaņu augstumam: putnu dziesmām, vēja šalkām, ūdens čaloņai. Tieši tāpēc pēc šādas mūzikas klausīšanās cilvēks jūtas atpūties, viņā ir prieka un mīlestības sajūta.”

Laura Vinogradova: “Pasaule ap mums un mūsos smaržo. Maza bērna mati, kanēļa standziņa un cepti āboli… Šis koncerts – meditācija būs vienam par otru un otram par vienu. Par mums!” 

Dace Vašuka: VĀRTI - notikums, pēc kura paliek nospiedums dvēselē

Kopā ar māksliniekiem, finansiālajiem atbalstītājiem, vietējiem iedzīvotājiem un tiem, kuri atbrauc piedalīties darbos, izdevies radīt trīs dienu notikumu pēc kura paliek ne vien izdzertas šampanieša, konjaka vai vīna glāzes, nomīdīta pļava vai “atzīmēšanās” attēls sociālo tīklu kontā, bet gan nospiedums Dvēselē. Tāds nospiedums, kas liek domāt, pārdomāt un jau prom braucot domās kārtot nākamo ceļa somu un teikt: tiekamies nākamgad! 

Vineta Skudra: Priecāsimies, priecāsimies!

Masačūsetsas indiāņi viņu sauc par savējo. Latvieši klusi sačukstas, taujājot viens otram: “Kas tā tāda?!” Bet viņa… spēlējas ar tērpiem un krāsām, vāra zupas un saietos vieglu roku pabaro simtiem ļaužu, mīļo Latvijas mūziķus un zina tos stāstus un to dziesmu vārdus, kuri vien virtuvēs un aizskatuvēs dzirdami. Viņa – VINETA SKUDRA.

Inese Muižniece: Pope, Tu esi brīnumaina!

Visvairāk pateicību pelnījušas lietas, kas kļuvušas pašsaprotamas. Tajās ir milzu vērtība – paļaušanās, uzticēšanās, drošības sajūta. Paldies Popei par to, ka tā mūs, Austrasbērnus, ir uzņēmusi atplestām rokām un vēl plašākām sirdīm!

Vēstule no Maltas

Maija Kalniņa: "Es sēžu terasē, virs pilsētas jumtiem, vēroju, kā vieta mostas un man jādomā arī par Tevi, Pope. Šeit, Dienvidjūras salā Maltā, uz kuru mans ceļš šoruden atvedis, es esmu satikusi atkal kādu vietu, kura iepriekš man bija tikai kontūra kartē un daži vispārzināmi fakti par to."

VĀRTU stāsts izskan Sociālo inovāciju forumā

"Mājas un dzīvokļus, kas nonāk pārdošanā “izķer” pirmajās dienās. Kultūra nes līdzi pašapziņu un pozitīvu vietas tēlu. Pope atzīta pie vienu no Latvijas ainavu dārgumiem un nominēta sabiedrības ieteiktajai “Kilograms Kultūras” balvai kā 2018. gada kultūrvieta. Un tas viss ar maziem soļiem un lielu mīlestību paveikts,” tā viena no VĀRTU rīkotājām un biedrības "Popes muiža" dibinātājām Dace Vašuka.

 
 

Piezīmju grāmatiņa VĀRTI. Ceturtie

Pavasarī, pirms trīs gadiem, Popes kalnā satikās spīganas. Divas no Popes, divas no Liepājas. Un lēma augusta pilnmēnesī tolaik vēl aizaugušajā brīvdabas estrādē vērt VĀRTUS. Dziesminieku VĀRTUS Kurzemē. Un tā arī notika – tautā pazīstami un arī mazāk zināmi dziesminieki ceturtdienas, 2016. gada 18. augusta, vakarā atvēra sevi notikšanai, kurai arī turpmākajos gados būs vēlēts Popes kalnā pulcēt ļaudis.

Eksperimentālās mūzikas apvienība NEJAUŠI piešķir skaņu Maijas Kalniņas dzejai

Latvijas eksperimentālās mūzikas apvienība "Nejauši" laidusi klajā savu pirmo mini albumu "01.01". Albuma pamatā ir Maijas Kalniņas dzeja no grāmatas "Adrese - tepat blakus". Albumā dzirdama arī pašas dzejnieces balss, kas ierakstīta ierakstu sesijā 2018. gadā Popes muižā. Pirmo reizi šī mūzika tika atskaņota Dullo Dauku festivālā “Vārti”, Popes muižā grāmatas "Adrese - tepat blakus" atvēršanas svētkos.