Kristīne Sudmale Locika: noķert dziesmu kā vēju, kā putnu

...dziesma nāk tad, kad redz, ka ir izveidojusies vakance viņai – vieta, kur viņa vajadzīga.  Jā, un arī mazliet laika, uzmanības un klusuma viņai vajadzīgs, lai piedzimtu. 

Rūta Ķergalve: tas, ko patiesi mīlu

Idejas dziesmām vislabāk rodas, kad ir tāds nedaudz vienmuļš stāvoklis, it kā nekas nenotiek, bet tieši tad visspēcīgāk var sajust vēlmi pēc kaut kā jauna. 

Inita Jansone: mūzika ļauj izkāpt no ikdienišķā

Dzīvā mūzika rada īpašu kopības sajūtu, bet akustiskais skanējums ļauj netraucēti novērtēt dziesmās izmantoto dzejoļu tekstu.

Jana Egle: dziedot dzimu, dziedot augu, dziedot mūžu nodzīvoju

Kad sajūtu kādu jaunu melodiju, kaut nakts vidū iedungoju motīvu telefonā, lai nepazūd. Un tad ir jāsēžas pie taustiņiem un jāmeklē, kā spēlējas vārdi, kā tie kārtojas ritmā un ielīst skaņās.

Jānis Rūcis: jo mums vajag vienam otru

Varbūt tu sāc rakstīt dziesmas tad, kad beidzot iemācies tās pabeigt? 

Reinis Jaunais: muzicēšana ir emociju gleznošana

Reinis Jaunais pēdējos gados pievērsies solo mūzikai, apvienojot dažādas ģitārspēles tehnikas savā autormūzikā.

Kristaps Sudmalis: mana dzīve ir viens vienīgs rokenrols

...dziesmas vēl būs, kamēr vien mīlēšu un ticēšu, vēl būs.

Māris Salējs: dzejolis ir sēdošs putns, bet dziesma – putns lidojumā

Ikdienā mans darbs ir saistīts ar literatūras pētniecību, atdzeju, tulkojumiem. Dziesma šajā pienākumu gūzmā ir kā atelpas, cilvēciskas esības mirklis. Mirklis, kurš dziesmas ilgšanas brīdī iestiepjas bezgalībā.

Zane Daugule: mūzika un dziesma man ir arī iespēja elpot

Dziesma ir vienīgais pasaules pamatelements, kurā tik tieši un atklāti dzirdam, redzam un izjūtam tautas kopīgo dvēseli. Balss ir vienīgais instruments, ar kura palīdzību nevar noslēpt to, kādu vēsti nes izpildītāja (vai tas būtu autors, vai tikai izpildītājs) dvēsele.